Jestliže si budete vybírat garážová vrata, můžete se setkat se třemi základními typy vrat. Rozlišujeme vrata výklopná, sekční a posuvná.

 
Čtvrtek - 22. února 2018 - 06:07     Petr

Hlavní menu

Garážová vrata

Posuvná sekční garážová vrata

Posuvná sekční garážová vrata

Posuvná sekční garážová vrata

Posuvná sekční garážová vrata jsou určena pro privátní i průmyslové použití. Konstrukčně jsou podobná výsuvným garážovým vratům, ale liší se způsob jejich otevírání. Vodící kolejnice vede vrata podél jedné ze stěn garáže. Z toho vyplývá i jejich výhoda - možnost částečného otevření pro průchod osob bez nutnosti otevírat celá vrata. Stejně jako u výsuvných vrat je samozřejmostí možnost použití pohonu na dálkové ovládání, díky kterému je celý proces jednodušší, bezpečnější a pohodlnější.

Vratové křídlo sestává ze 4 a více svisle uložených sekcí 50 nebo 61 cm širokých. Sekce je z 40 mm tlustého sendviče složeného z vnitřního a vnějšího plechu 0,5 mm spojeného polyuretanovou pěnou. Spoje mezi sekcemi jsou speciálně tvarované tak, aby při otvírání nemohla mezi nimi vzniknout mezera, do které by se mohly skřípnout při zavírání vrat prsty.
Sekce jsou vedeny v horní závěsné kolejnici, podlahové vedení vrat tvoří nerezový podlahový práh. Používáme pouze odolná nylonová ložisková kolečka, díky kterým je celý systém tichý a spolehlivý. Konstrukce a povrchová úprava zajišťují vysokou provozní spolehlivost a dlouhou životnost. Ocelová sendvičová sekce s přerušeným tepelným mostem a dokonalá soustava těsnění po celém obvodu zaručují nejlepší tepelně izolační vlastnosti vrat. V případě výpadku proudu je použit systém "Odblok" pro nouzové otevření vrat.

Velmi tichý chod, vysoká spolehlivost a maximálně vysoká užitnost jsou vlastnosti, které charakterizují posuvná sekční vrata TRIDO. S automatickým pohonem německého výrobce SOMMER, který je špičkou v oboru automatizace (certifikováno až na 80 tisíc cyklů) tvoří ideální řešení pro Vaši garáž.

 

Posuvná sekční garážová vrata

TRIDO jsou navrhována tak, aby vyhovovala i těm nejnáročnějším požadavkům. Jedním z důležitých požadavků při výběru jsou i konstrukční podmínky, které mohou výběr často limitovat. V případě posuvných vrat je nejdůležitějším parametrem pro výběr kování šířka ostění (min. 80 mm). Podle ní se navrhuje systém kování vrat i umístění motoru. Minimální výška nadpraží je 90 mm.
Max. šířka vrat - 8 000 mm
Max. výška vrat - 3 150 mm

Pohony německé společnosti SOMMER patří mezi to nejlepší na trhu.
Mají extrémně tichý chod díky nepohyblivému řetězu, na němž se pohybuje motor, delší životnost, jelikož dochází k menšímu zatížení převodovky, nouzový odblok - je možné odblokovat a zablokovat v každé pozici vrat.Posuvná sekční garážová vrata
Posuvná sekční garážová vrata
DUO 650 SL - 650 N, šířka stavebního otvoru 2400 - 3000 mm
DUO 800 SL - 800 N, šířka stavebního otvoru 3000 - 4000 mm

Pohony těžších (rozměrných) vrat :
MARATHON 1100 SL - 1100 N, šířka stavebního otvoru 4000 -6300 mm
MARATHON Tiga 800 SL - šířka vrat max. 6000 mm, výška max. 3150 mm
MARATHON Tiga 1100 SL - šířka vrat max. 8000 mm, výška max. 3150 mm
 


Typy povrchů sekcí:
woodgrain hladký stucco
woodgrainpix hladkýpix stucco

Možnosti provedení:
kazeta hladký panel drážka
kazetapix hladký panelpix drážka

lamela s akrylovým prosklením
lamelapix hliníkové profily s akrylovým prosklením


Barevné provedení vnějšího povrchu (vnitřní povrch je bílý RAL 9016):
mahagon zlaty_dub orech tresen ral9016 ral9006 ral7016 ral8014
mahagonpix zlatý dubpix ořechpix třešeňpix RAL 9016pix RAL 9006pix RAL 7016pix RAL 8014


 

brustor climax

warema omnika

corradi velux
 
      2018 © BRAVEst | odkazy | webdesign | facebook